środa, 21 sierpnia 2013

Pompon na wakacjach J. Olech


 Joanna Olech jest z wykształcenia grafikiem, ilustrowała wiele książek dla dzieci.  Jest między innymi autorką zabawnej, rodzinnej  serii "Dynastia Miziołków".

           "Pompon na wakacjach" jest trzecią częścią  przygód sympatycznego smoka. Pojawił się on kiedyś w zagadkowy sposób -z umywalki- w rodzinie Fisiów i stał się jej pełnoprawnym członkiem. Jego wadą jest to, ze nie może żyć bez uwielbienia w prasie, czy też na plotkarskich portalach internetowych. Codziennie szuka wiadomości o sobie i gdy ich nie ma, wpada w czarna rozpacz , że już nikt nim się nie interesuje.To są jego pierwsze rodzinne wakacje i pakowanie nie sprawia mu najmniejszego trudu. W jego torbie znajdują się "najpotrzebniejsze" rzeczy jak między innymi dwa pudełka żywej karmy dla rybek, czy lep na muchy. Wyjazdu najbardziej obawia się mama Fiś- czy ma rację - zapraszam do lektury .Mnie osobiście książeczka bardzo się podobała, smok od razu zdobył moją sympatię, a jego łobuzerski charakter tylko dodawał mu uroku. Bo  któż by nie chciał choć raz zjechać po schodach na miednicy ( a że w nocy i rumor się zrobił straszny to nic to ), czy bez umiaru delektować się pysznościami z babcinej spiżarki, czy też pomyszkować na strychu. Smok nie przejmuje się za bardzo tym co wolno, i co wypada, ale też potrafi powiedzieć czarodziejskie słowo - przepraszam. Jest również świetnym obserwatorem i jego uwagi na temat innych czy też zaistniałych sytuacji, są naprawdę trafne. Co prawda katastrofa goni katastrofę ale smok z wdziękiem wychodzi z każdych tarapatów.
Książeczkę dopełniają wesołe i sympatyczne ilustracje Joanny Olech . Jej smok jest niesamowicie wyrazisty i od razu widzimy jakie z niego ziółko.
Zmartwiło mnie tylko to , że jak mnie osobiście smok zauroczył, to bardzo mało zainteresował mojego siedmioletniego synka. Myślę jednak, ze wrócimy do lektury za rok i  być może wtedy polubi go również tak samo jak ja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz