piątek, 12 września 2014

Równowaga twoich hormonów. Równowaga twojego życia – dr Claudia Welch

http://talizman.pl/9373-rownowaga-twoich-hormonow-rownowaga-twojego-zycia-01001915.htmlhttp://www.studioastro.pl/

„Znacznie łatwiej jest zachować zdrowie niż je odzyskiwać. Radośnie i zdrowo jest żyć życiem, jakiego pragniemy- i jest to osiągalne, gdy poprawimy styl życia i dietę”.

Claudia Welch jest lekarzem stosującym w swojej praktyce zasady medycyny naturalnej. W wielu krajach prowadzi wykłady, które dotyczą zdrowia kobiet.


    „Równowaga twoich hormonów” to książka skierowana głównie do kobiet, tych, które prowadzą terapię lekami hormonalnymi jak i tych, które starają się z niej nie korzystać. Autorka książki twierdzi, że większość medycznych problemów kobiet bierze się z braku równowagi hormonalnej spowodowanej zbyt dużą ilością zajęć i niewystarczającą ilością fizycznego i emocjonalnego pokarmu. Uważa, że u kobiet w każdym wieku hormony nie działają w ogóle, lub nie tak jak powinny i stąd u większości występują problemy medyczne : wahania nastroju, zmęczenie i bezsenność, choroby serca czy osteoporoza. Zachodnia medycyna rozróżnia dwa typy hormonów mających wpływa na zdrowie kobiety: hormony stresu i hormony płciowe. Gdy kobietę dopadnie stres, jej ciało wyzwala dodatkowe hormony co burzy równowagę hormonalną. Autorka podzieliła swój poradnik na trzy części. W pierwszej omawia dokładnie działanie i rolę hormonów stresu i płciowych Druga poświęcona jest problemom medycznym na jakie wskutek braki równowagi hormonalnej cierpią kobiety. W części trzeciej autorka ukazuje podstawowe narzędzia, dzięki którym można zrównoważyć hormony poprzez zmianę sposobu odżywiania i stylu życia, łącznie z konkretnymi krokami jakie można podjąć. Dla mnie osobiście właśnie ostatnia część najbardziej zainteresowała ponieważ dotyczy naszego codziennego stylu życia i odżywiania. Poruszane tu są takie tematy jak: co jeść w momentach stresu, czy mięso jest produktem wskazanym oraz wady i zalety soi. Autorka również zwraca uwagę na problem żywności nisko przetworzonej Czytelnik ma podane wytyczne czego nie jeść i jak zwracać uwagę na zawartość w pokarmach zarówno pestycydów, jak i chemii.. Ogromnie ciekawy jest rozdział poświęcony technikom radzenia sobie ze stresem, jak na przykład naprzemienne oddychanie nosem, czy samodzielny masaż ciepłym olejkiem. Tak naprawdę pierwszym krokiem do osiągnięcia równowagi hormonalnej jest jej zrozumienie, ponieważ nauka o hormonach jest ogromnie zawiła a dostępne o nich informacje są szczegółowe, lecz często sprzeczne. Hormony można podzielić na dwie kategorie, znane w tradycji chińskiej – yin i yang. Taki prosty podział pozwala na łatwiejsze zrozumienie ich funkcji i znaczenia. Autorka uważa, że równoważenie nie jest trudnym zadaniem, bez względu na to co mówią lekarze i że ogromnie często ignorujemy przyczyny zarówno zdrowia jak i choroby, a zamiast tego skupiamy się jak zapłacić za operację czy leki. Przytacza również ogromne sumy jakie są wydawane w państwach na leczenie chorób, przy minimalnych jakie przeznaczane są na zapobieganie.
Cały program leczniczy jaki przedstawia autorka nie należy jednak do najprostszych. Wiemy nie od dziś, że z dużą trudnością większość ludzi decyduje się na zmianę swoich przyzwyczajeń jak i poglądów na pewne sprawy. Tutaj musimy zacząć właśnie od zmiany myślenia i nie nazywania pewnych rzeczy „trudnymi”.Musimy pozwolić sobie spojrzeć na własne problemy zdrowotne poprzez pryzmat naszego jedzenia jak i stres jakiego doświadczamy. Gdy będziemy umieli w jakiś sposób te rzeczy kontrolować, to zakończy się to naszym osobistym sukcesem, który będzie miał ogromny wpływ na nasze ogólne zdrowie. Osobiście uważam, że warto poznać program terapeutyczny dr Claudii Welch, choćby po to, aby samemu sprawdzić, czy jej zalecenia będą korespondować z naszymi przyzwyczajeniami. Polecam!.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz