piątek, 5 lutego 2021

Pucio. Co słychać? Puzzle Marta Galewska-Kustra

 

   Układanie puzzli ma bardzo dobry wpływ na pracę naszych półkul mózgowych. Jest to aktywność która równocześnie angażuje je do działania. Dlatego tak ważne jest byśmy tę czynność ćwiczyli już od najmłodszych lat. Puzzle z Puciem przeznaczone są dla najmłodszych, tych, dla których ważna jest zarówno wielkość elementów jak ich kolorystyka.

Obraz jaki powstanie po układaniu jest fantastyczną bazą do wymyślania ciekawych historii. Drzewo ma przecież mnóstwo interesujących mieszkańców, którzy porozumieją się między innymi poprzez wydawanie różnorakich odgłosów. Naśladując je razem z dzieckiem pomagamy mu w lepszej wymowie liter czy sylab. Jakie dźwięki wydaje sowa, co tak bardzo smakuje wiewiórce, co tak zainteresowało pieska?

Mimo, że kawałki puzzli są duże, najmłodszym wcale nie jest je tak łatwo dopasować! Kiedy w końcu uda się ułożyć obrazek, miło będzie usłyszeć ciekawą historię o nocnej wędrówce sowy czy o zapasach zimowych wiewiórki. Dzieci chętnie będą naśladować interesujące je dźwięki świetnie się przy tym bawiąc.


Dzieci uczą się bawiąc, ćwicząc nie tylko spostrzegawczość lecz również logiczne myślenie. Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz