czwartek, 16 lipca 2015

Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody– Johanna Basford


 
          Ostatnio na rynku wydawniczym ogromnym hitem stały się wszelkiego rodzaju kolorowanki i jak przywykliśmy już do tego, że pozycji tego typu dla dzieci jest mnóstwo, to te, skierowane dla dorosłych budzą ogromne zaciekawienie. Autorka tej pozycji, Johanna Basford pochodzi ze Szkocji i jest znanym ilustratorem. Jej prace z reguły są czarno-białe, pełne ornamentów, nie korzysta przy tworzeniu z komputera. Jej wzory można spotkać na tkaninach, różnego typu etykietach na butelkach,tapetach. Bardzo często wykorzystane są również przy tworzeniu tatuaży.
„Tajemny ogród” to pozycja niezwykle interesująca, atrakcyjna i na pewno zabierająca mnóstwo czasu, ponieważ jeśli nas wciągnie, to z ogromną niechęcią odkładamy ją na bok choćby na moment.
Mało tego, że mamy do kolorowania mnóstwo ciekawych rysunków, to musimy wykonać pewne polecenia. Będziemy szukać ukrytych sów, kluczy, motyli, biedronek, ważek, trzmieli, przechodzić labirynty, dokończać ilustracje według swojego uznania, odkrywać tajemne miejsca. Wszystkie te prace nie są takie łatwe jak nam się na początku wydaje, ponieważ rysunki autorki są pełne detali jak i zmuszają do pewnej osobistej twórczej aktywności.
          Autorka zaprasza nas w niesamowity, magiczny świat, pełen ciekawych roślin, ornamentów i tajemniczych a zarazem urokliwych miejsc. Nie sposób się nudzić, każda następna strona jest jedyna w swoim rodzaju i zupełnie nie mamy ochoty opuszczać tego bajkowego świata, w którym czujemy się znakomicie. Wypełnienie kolorami jej prac jest sztuką nie lada, a powstałe dzięki temu obrazki naprawdę zadziwiają i mogą stać się interesującym elementem dekoracyjnym.
Książka absolutnie nie jest skierowana tylko dla dorosłych, jak najbardziej mogą również próbować swoich sił dzieci, których wyobraźnia jak wiadomo nie ma granic i mogą nas one zaskoczyć naprawdę wspaniałymi dziełami.
           Małym minusem jest to, że kartki są drukowane dwustronnie i niestety może się zdarzyć, że chcąc kolorować w książce pisakami, kolor nam przebije na drugą stronę. Mamy jednak możliwość kserowania stron w ilości jakiej tylko chcemy.
Każdy z nas relaksuje się na inny sposób. Jeden czyta książki, inny haftuje, jeszcze inny dzierga na szydełku czy też skleja modele. Nigdy nie przypuszczałam, że tak dobrze odpoczywa się przy kolorowaniu, i że czynność ta potrafi być nawet uzależniająca. Warto naprawdę spróbować swoich sił i poznać malowniczy świat autorki. Zdecydowanie polecam taką formę relaksu.


Za możliwość napisania recenzji bardzo dziękuję wydawnictwu „Nasza Księgarnia".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz