sobota, 2 kwietnia 2016

Tak słodko... Tammara Webber

    Odmienne światy z reguły lubią przyciągać się, zwracać na siebie uwagę, pobudzać wyobraźnię. Czy właśnie dlatego Boyce, najlepszy przyjaciel Lucasa, mieszkający wraz z ojcem alkoholikiem w przyczepie, działa jak magnes na Pearl, której domem jest wspaniała rezydencja? Przed nią otworem stoi cały świat – studia medyczne na najlepszej uczelni, które nie dają jednak możliwości rozwijania  zainteresowań. Czy w jej życiu jakiekolwiek znaczenie będzie miał warsztat samochodowy intrygującego chłopaka? Pearl czuje, że absolutnie nie powinna się do niego zbliżać, lecz są takie sytuacje w życiu, gdy sami walczymy ze sobą, jaką drogę mamy wybrać, która będzie tą, co nas zaprowadzi do pewnego spełnienia, zadowolenia, do pewniejszej przeszłości. Czy przyjaźń, poczucie bezpieczeństwa będą na tyle silne, że pozwolą bohaterom spełniać ich marzenia?
   „Tak słodko.." to opowieść o życiowych wyborach, marzeniach i poczuciu własnego spełnienia. Bohaterowie dojrzewają do podjęcia decyzji niespiesznie, lecz ta powolność tylko utwierdza ich w świadomości, że podążają we właściwym kierunku. I właśnie fabuła powieści charakteryzuje się lekką monotonią, która jednak zdecydowanie sprzyja przemyśleniom jak i daje pewien czas na podjęcie przez bohaterów powieści istotnych decyzji. Autorka prowadzi narrację naprzemiennie, co pozwala na znakomity wgląd zarówno w przeszłość jak i aktualny ciąg zdarzeń. Pomimo tego, że akcja toczy się dość wolno, jest przedstawiona w taki sposób, że stopniowo wzbudza u czytelnika coraz większe emocje. Tu nie ma spektakularnych zwrotów akcji, jednak autorka umiejętnie dawkuje informacje w taki sposób, że nie sposób nie zaciekawić się przedstawioną historią. Kibicujemy bohaterom, śledzimy wiążące ich coraz gorętsze uczucie i stajemy zdecydowanie po ich stronie. Mimo, że mają całkowicie różne charaktery, jest w nich coś podobnego, co sprawia, że momentalnie wydają się być ulepieni z jednej gliny a łącznie ich przeżycia jeszcze bardziej to podkreślają.
Muszę przyznać, że Tammara Webber wie jak czytelnikowi skutecznie zamieszać w głowie i takiego, lekko przewrotnego zakończenia, w ogóle nie spodziewałam się. „Tak słodko” jest już trzecim tomem serii „Kontury serca”, i na pewno częścią najbardziej dotyczącą osobistego rozwoju i pewnej dojrzałości młodych ludzi. Całość stanowi niebanalną lekturę i choć co prawda mamy tutaj powielany temat "zły chłopak dobra dziewczyna" to w każdym tomie autorka skupi się na innym aspekcie wzajemnych relacji. Trzecia cześć jest zdecydowanie najbardziej subtelna, napisana w ogromnie delikatny sposób, gdzie pewna zmysłowość idealnie dopełnia całości.Miłośnicy tego rodzaju historii na pewno nie powinni czuć się zawiedzeni, dlatego zdecydowanie polecam.Dziękuję wydawnictwu "Jaguar" za możliowość zapoznania się z ksiązka i napisania recenzji.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz